.

Oliveo – dobór materiałów najwyższej klasy, czyli to, co nas odróżnia od konkurencji.

Na stronach konkurencyjnych sklepów można często przeczytać, że ich łóżka są wykonane z naturalnego drewna. Oczywiście jest to prawda, bo nawet płyty wiórowe zawierają od 60 do 80% drewna, ale prawdziwa, naturalna tarcica to lite belki i do tego dzielone na klasy. Inaczej pisząc, oferta konkurencyjna jest niepełna, ponieważ nie informuje, z jakiego dokładnie materiału wykonano mebel – lite drewno, sklejka, gatunek drzewostanu z jakiego pozyskuje się belki, klasa od I do IV. Te wszystkie czynniki są szalenie istotne dla jakości i ceny produktu. Podobnie jest ze stalą nierdzewną i zwykłą blachą. Sprzedawcy często nazywają zwykły, pomalowany bras „stalą”, a niestety nie jest to prawda. Dokładnie to samo można zauważyć na wielu stronach oferujących łóżka dla dzieci „drewno naturalne”, ale bez podania jego walorów, składu i źródeł pozyskiwania.

Drewno naturalne a jego jakość

Zanim drewno trafi do obróbki i produkcji łóżek, jest starannie składowane, a następnie dzielone na klasy. Kolor niebieski oznacza I klasę, zielony II klasę, czerwony III klasę, a czarny IV klasę. Marka Oliveo wykorzystuje do produkcji mebli wyłącznie drewno I klasy, bezsęczne, bez skaz, wad, o jednolitej, pięknej barwie.

Drewno sosnowe I klasy nie zawiera sęków wpływających negatywnie na udźwig oraz niszczących jego nieskazitelną powierzchnię. Sęki są również często powodem wylewów żywicznych z deski czy belki drzewa. Brak sęków powoduje brak wylewów, dlatego nie ma obaw o zniszczenie cennej pościeli czy drogich piżamek dziecka. Oliveo nie stosuje impregnatów, czy innych substancji chemicznych, pod którymi można ukryć sęki, wady powierzchniowe.

Oczywiście wszystkie nasze produkty są wypolerowane ręcznie. Drewno I klasy ręcznie obrabiane nie zawiera drobnych włosów drewnianych drażniących skórę czy niszczących bawełniane produkty. Łóżka Oliveo mają idealnie gładką powierzchnię, jednolitą barwę naturalnego drewna, bez plam, przebarwień, sęków czy defektów kolorystycznych.

Spójna barwa to olbrzymi atut naturalnego materiału, wręcz niemożliwy do osiągnięcia wśród innych gatunków drzew lub w niższej klasie. Takie walory świetnie sprawdzają się również podczas spójnego aranżowania pokoju dziecięcego w drewnie. Jedna barwa, jednolita tonacja łóżka świetnie skomponują się z podłogą drewnianą, innymi meblami czy dodatkami w pokoju.

Drewno sosnowe skategoryzowane jako klasa I emanuje intensywnym zapachem i tworzy bardzo przyjazny mikroklimat. Jako miękki materiał łatwo poddaje się obróbce, jest elastyczne, sprężyste, a do tego ma niesamowity udźwig. Belki wykonane z drewna sosnowego nie łamią się, nie odkształcają, amortyzują wszelkie silnie oddziaływanie oraz przez lata zachowują swoje właściwości. Łóżka wykonane z takich belek wytrzymują dziesięciolecia!

Belka litego drewna nie zawiera elementów sklejanych, łączonych śrubowo. Łóżko składane jest z litych belek łączonych narożnikowo śrubami do skręcania, natomiast same belki nie zawierają miejsc osłabionych ingerencją. Same deski czy belki tworzące ramy łóżka i stelaż poddawane są starannym badaniom wizualnym VT. Oględziny są wykonywane przez eksperta z wieloletnim doświadczeniem, którego zadaniem jest potwierdzenie nieskazitelności estetycznej i wytrzymałości mechanicznej elementu.

Dlaczego łóżka z drewna sosnowego I klasy są wysoko cenione? Jest to bardzo drogi materiał ustępujący cenowo jedynie tarcicy dębowej. Ma ogromne zalety mechaniczne: odporność na ścieranie, złamania, odkształcanie czy wilgoć. Jest odporniejsze od świerku, modrzewia i innych gatunków iglastych. Jest również odporne na czynniki środowiskowe, zmienna temperatura, wilgoć.

Wpływ gatunku drewna na jakość mebli

Gatunek drewna mocno wpływa na jakość produkowanych mebli. Jedną z szalenie istotnych cech sosny jest niskie pochłanianie wilgoci w przeciwieństwie do innych gatunków iglastych. Odpowiednio stworzony mebel nie może pobierać więcej niż 20% wilgoci z otoczenia, ponieważ na jego powierzchni czy we wnętrzu rozwiną się grzyby, pleśń, bakterie czy roztocze. Mikroorganizmy mogą doprowadzić do chorób układu krążenia, oddechowego, a samo łóżko gnije, pęka, a na koniec zapada. I klasy drewno sosnowe nawet w silnie niekorzystnych warunkach nie przekracza poziomu zawilgocenia 20%, stan maksymalny wilgotności, jaki utrzymuje drewno sosnowe w neutralnych warunkach to 12 %. Sosna wystawiona czasowo na działanie sił natury nie przekracza 20% zawilgocenia nawet w ekstremalnych warunkach! Uwaga - nie dotyczy bezpośredniego wpływu strumienia wody czy deszczu.

Newsletter Subscribe

Subscribe now and receive weekly newsletter from us!